Poradnik

Zakładka PORADNIK została stworzona specjalnie dla Państwa. Zawiera ona odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości związane z osłonami przeciwsłonecznymi. Dział będzie sukcesywnie aktualizowany, dlatego zachęcamy Państwa do odwiedzania naszej strony i przesyłania pytań, na które chętnie odpowiemy w postaci kolejnych porad.

Dlaczego nie warto oszczędzać na silnikach do rolet zewnętrznych

Zima to najgorszy okres dla naszych rolet. Zwłaszcza dynamiczne zmiany temperatury sprawiają, że rolety są zdecydowanie bardziej narażone na przymarznięcie. Pojawia się zatem pytanie czy można się jakoś uchronić przed występowaniem tego problemu?

Jak TaHoma dba o bezpieczeństwo naszego domu

Rozwój nowoczesnych technologii, sprawił, że wzrosło także zainteresowanie inwestorów domami prawdziwie inteligentnymi. Coraz bardziej świadomi użytkownicy poszukują rozwiązań, które nie tylko zagwarantują im komfort, oszczędność czasu czy energii, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami a wraz z nią coraz więcej słonecznych i ciepłych dni. W związku z tym częściej spotykamy się ze strony naszych klientów z zapytaniem jaki rodzaj rolety wybrać wewnętrzną czy zewnętrzną?

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne.

Rolety to nie tylko stylowy dodatek elewacji. Spełniają one także wiele różnych funkcji, które mają istotny wpływ na komfort i wygodę użytkowania. Aby jednak w pełni wykorzystać właściwości rolet, decyzję o montażu najlepiej podjąć jak najwcześniej.

Jak konserwować rolety tekstylne zewnętrzne (markizy okienne)?

W zimie zdarza się często, że występują słoneczne dni z bardzo ostrym słońcem. Często też pojawia się efekt tzw. olśnienia, który jest niezwykle uciążliwy zwłaszcza podczas pracy przy komputerze czy oglądaniu telewizora. Wtedy z pomocą przychodzą markizy okienne zewnętrzne.

Czym różnią się napędy firmy Somfy kupowane w hipermarkecie od tych nabywanych u autoryzowanego instalatora?

Na przestrzeni ostatnich lat znacznie wzrosła liczba marketów budowlanych, a wraz z nimi dostępność różnego rodzaju produktów. My sami oraz częściej stajemy się "Bohaterami własnego Domu" próbując samodzielnie uporać się z naprawą czy montażem różnego rodzaju urządzeń.

Co zrobić gdy roleta przymarznie?

Zima to czas, w którym przede wszystkim powinniśmy zadbać o nasze rolety. Ciągle zmieniająca się temperatura i gwałtowne opady śniegu mogą doprowadzić do przymarznięcia rolety. Co zrobić w takiej sytuacji?

Czy możliwa jest modernizacja rolety po latach użytkowania?

Rolety zewnętrzne stanowią inwestycje na lata, jednak w momencie zakupu nie zawsze jesteśmy świadomi naszych potrzeb. Co więcej, szybki rozwój technologii sprawia, że urządzania, które do niedawna wydawały nam się być luksusowym dodatkiem stają się niezbędnym elementem naszego życia.

Czym sterować roletą?

Aby dokonać właściwego wyboru musimy sobie odpowiedzieć na pytanie jakie funkcje mają spełniać nasze rolety zewnętrzne. Sterowanie tego typu osłonami może odbywać się zarówno ręcznie (za pomocą zwijacza na pasek lub linki) oraz elektrycznie za pośrednictwem przełącznika lub pilota zdalnego sterowania. W dobie pełnej automatyzacji, sterowanie ręczne jest mało komfortowe i nie zawsze ekonomiczne, szczególnie gdy w grę wchodzi skomplikowany montaż lub gabaryty rolety nie pozwalają na zastosowanie tego typu rozwiązania.

Czy rolety są antywłamaniowe?

Nie wszyscy potencjalni inwestorzy i architekci zdają sobie sprawę z faktu, że nie każda roleta jest antywłamaniowa. Oczywiście może ona odstraszać potencjalnego włamywacza. Aby jednak produkt tego typu skutecznie chronił nasz dobytek przed włamaniem musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia.

Konserwacja rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne, podobnie jak inne urządzenia z których korzystamy w naszych domach wymagają zapewnienia odpowiedniej ochrony. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że będę służyły nam znacznie dłużej a więcej pieniędzy pozostanie w naszej kieszeni.

Prawidłowe użytkowanie rolet zewnętrznych

Jesień i zima to czas, w którym przede wszystkim powinniśmy zadbać o nasze rolety. Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, co pozwoli nam cieszyć się funkcjonalnością rolet znacznie dłużej.

Jaką roletę wybrać do swojego domu?

Jeśli jesteście Państwo w trakcie projektowania nowego domu lub termomodernizacji istniejącego budynku, zapewne nasuwa się pytanie, jaką roletę wybrać.

Czy mogę sam zamontować roletę?

Jest szereg czynników determinujących poprawne działanie rolety. Jej właściwa praca zależy w znacznej mierze od należytego montażu.

Markiza z marketu to nie zawsze oszczędność

Zbliża się lato i gazetki różnych marketów kuszą nas promocyjnymi cenami markiz. Nim podejmiesz decyzję skorzystaj jednak z rady fachowca.

Współpracujemy z najlepszymi

ALUPROF somfy selt simu FAKRO Velux Nice