Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne.

Rolety to nie tylko stylowy dodatek elewacji. Spełniają one także wiele różnych funkcji, które mają istotny wpływ na komfort i wygodę użytkowania. Aby jednak w pełni wykorzystać właściwości rolet, decyzję o montażu najlepiej podjąć jak najwcześniej.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu, że budynek traci energię nie tylko poprzez wentylacją, ale także przez ściany, okna i drzwi. Montaż rolet zewnętrznych w znacznym stopniu ogranicza straty ciepła, co jednocześnie wpływa na zmniejszenie wydatków na energię.

Do niedawna rolety były traktowane jako modny dodatek, stanowiący dodatkowo element dekoracyjny fasady. Tymczasem spełniają one wiele istotnych funkcji. W niesprzyjających warunkach atmosferycznych stanowią barierą, która skutecznie chroni przed utratą ciepła z pomieszczeń. Z kolei latem doskonale zabezpieczają przed przegrzewaniem wnętrz, jednocześnie ograniczając wykorzystanie urządzeń klimatyzacyjnych, a tym samym redukując koszty eksploatacji budynków.

Roleta zamontowana zgodnie z wytycznymi systemodawcy ma również bardzo dobre właściwości akustyczne, co pozwala na znaczące zniwelowanie odczucia hałasu pochodzącego z zewnątrz. Docenią to zwłaszcza osoby mieszkające w centrach miast lub ruchliwych drogach, gdzie poziom hałasu jest często nie do ziesienia. Wielu klientów nie ma również świadomości, że większość systemów roletowych może być zintegrowana z moskitierą, co gwarantuje ochronę pomieszczeń przed owadami, przy zachowaniu dostępu do światła i świeżego powietrza. Dodatkowo, odpowiednio dobrany i zainstalowany system rolet zewnętrznych sprawdzi się także jako zabezpieczenie przed włamaniem.

W zależności od preferencji inwestora każda roleta może być wyposażona w napęd elektryczny i sterowana z pomocą przelącznika, pilota a także za pomocą smartfona czy tableta, dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego. Warto przy tym dodać, że zwłaszcza to ostatnie rozwiązanie może przyczynić się do zwiększenia efektywności funkcjonowania naszych rolet. Umożliwia to chociażby opcja tworzenia scenariuszy warunkowych wraz z czujnikami pogodowymi.

Rolety zewnętrzne to niezwykle estetyczne i funkcjonalne urządzenia, które stają się nieodłącznym elementem współczesnej architektury. Mnogość rozwiązań systemowych pozwala na dostosowanie ich działania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pamiętajmy jednak, że nawet najwyższej jakości rolety renomowanego producenta jeśli zostaną źle zamontowane, nie będą spełniały swojej funkcji, a brak konserwacji i okresowego czyszczenia znacznie przyspieszy zużycie poszczególnych elementów. Dlatego tak istotną kwestią jest wybór wyłącznie przeszkolonej ekipy, która zagwarantuje montaż na najwyższym poziomie.

Współpracujemy z najlepszymi

ALUPROF somfy selt simu FAKRO Velux Nice