Jak TaHoma dba o bezpieczeństwo naszego domu

Rozwój nowoczesnych technologii, sprawił, że wzrosło także zainteresowanie inwestorów domami prawdziwie inteligentnymi. Coraz bardziej świadomi użytkownicy poszukują rozwiązań, które nie tylko zagwarantują im komfort, oszczędność czasu czy energii, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Odpowiedzią na te potrzeby jest TaHoma firmy Somfy. Urządzenie to oferuje możliwość całkowitej kontroli domu za pomocą prostej aplikacji zainstalowanej na komputerze, tablecie czy smartphonie  z dowolnego miejsca i o każdej porze. Specjalnie ułożone scenariusze zadbają, by podczas naszej nieobecności nieruchomość nie sprawiała wrażenia opuszczonej. Kilka prostych ruchów na table¬cie lub w smartphonie wystarczy, by każdego dnia rolety i żaluzje odsłaniały się i zasłaniały, w ogrodzie włączały się zraszacze, a na tarasie rozwijała markiza. Z zewnątrz nasz dom będzie tętnił życiem, co może zniechęcić potencjalnego włamywacza.

Ponadto dzięki podłączeniu kamer i czujników ruchu czy otwarcia mamy możliwość monitorowania tego, co aktualnie dzieje się w naszym mieszkaniu lub wokół niego, a funkcja automatycznego nagrywania dokonuje zapisu poszczególnych zdarzeń. W sytuacji, gdy podczas naszej nieobecności pojawi się nieproszony gość, niepostrzeżenie centrala sterująca TaHoma dokona aktywacji ochrony domu.  Automatycznie włączą się alarm i światło, my otrzymamy powiadomienie na smartphona lub e-mail  o włamaniu.

Włamanie to nie jedyne niebezpieczeństwo na jakie narażony jest nasz dobytek. Dzięki zastosowaniu czujników współpracujących z centralą sterująca TaHomA, użytkownik jest informowany na bieżąco o innych zagrożeniach jak pożar, zalanie czy brak zasilania. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie o każdej porze dnia i nocy.


 

Współpracujemy z najlepszymi

ALUPROF somfy selt simu FAKRO Velux Nice