Czy mogę sam zamontować roletę?

Jest szereg czynników determinujących poprawne działanie rolety. Jej właściwa praca zależy w znacznej mierze od należytego montażu.

Niestety coraz częściej spotykamy się na serwisach z błędnie zamontowanym produktem, a tym samym zdziwieniem klientów, że koszty naprawy są wysokie. Nawet rolety najlepszego producenta, ale źle zamontowane nie będą spełniać swojej funkcji, a brak konserwacji i okresowego czyszczenia znacznie przyspieszy zużycie elementów. Jeśli decydujemy się zatem na inwestycję jaką jest zakup rolet zewnętrznych, zadbajmy również o fachowy montaż, wykonany wyłącznie przez profesjonalne i odpowiednio wyszkolone ekipy. Ostatecznie koszty okażą się znacznie niższe niż w przypadku poprawy popełnionych w trakcie instalacji błędów.

Radzimy także uważać na często kuszące oferty bezpłatnego montażu. Spotkaliśmy się bowiem kilkakrotnie z sytuacją, gdzie produkt został zamontowany za pomocą bardzo tanich materiałów lub  skrzynka rolety w ogóle nie została przytwierdzona do podłoża, a po większym podmuchu wiatru wylądowała naszczęście tylko w ogrodzie.  Jakie również było nasze zdziwienie podczas serwisu, gdy okazało się, że nie mamy dostępu do skrzynki, gdyż rewizja została zabudowana mimo, że był to system adaptacyjny. Konieczna była niestety ingerencja w dopiero co wykonane miesiąc wcześniej ocieplenie. Największym jednak kuriozum z jakim się spotkaliśmy to montaż rolety wyłącznie do styropianu na 10 piętrze bloku. Zamknięta kutyna rolety podczas większego podmuchu wiatru zachowuje się jak żagiel, co stwarza ogromne zagrożenie spadając z dużej wysokości. We wspomnianej sytuacji element kotwiący powinien być przeprowadzony przez styropian do właściwego podłoża i do niego przytwierdzony. 

Współpracujemy z najlepszymi

ALUPROF somfy selt simu FAKRO Velux Nice